При необхідності організувати контроль доступу в приміщення або на територію, установка СКУД є найбільш оптимальним рішенням. Даний програмно-апаратний комплекс може використовуватися самостійно або у складі вже наявних систем безпеки: пожежної, сигналізаційної та інших.
Використання системи контролю доступу дозволяє:
- регулювати і обмежувати число відвідувачів в конкретному приміщенні;
- надавати та обмежувати доступ конкретних осіб до приміщення або на територію;
- відстежувати переміщення кожної людини і фіксувати його місцезнаходження в режимі реального часу;
- відстежувати час відкриття або закриття приміщень;
- вести табельний облік, і т. д.
Системи контролю та управління доступом: принцип роботи
- Ідентифікатор користувача, що містить всю необхідну інформацію для встановлення особи людини і її прав доступу; роль такого ідентифікатора може виконувати магнітна карта, карта безконтактного типу (радіочастотна), брелок, відбиток пальця, долоні, знімок райдужної оболонки ока та інші унікальні ознаки;
- Зчитувач, за допомогою якого відбувається прийом інформації про Користувача з подальшою передачею на контролер, що відповідає за обробку інформації яка надійшла з ідентифікатора, її обробку і прийняття рішення про подальшу дію системи безпеки.
При установці системи контролю і управління доступом перед приміщеннями або в'їздом (входом) на території встановлюються зчитувачі, а кожна людина отримує індивідуальну картку (пропуск). На ньому і міститься вся інформація про особу і права його доступу. Для відвідування території або приміщення, людина передає через зчитувач інформацію з ідентифікатора на контролер. Після цього, на підставі зіставлення отриманої інформації та встановлених для конкретної людини прав, система в автоматичному режимі приймає рішення про подальші дії: надати доступ — відкрити двері, або заблокувати доступ, передати сигнал тривоги і включити звуко-візуальне сповіщення. Вся отримана системою, інформація про надання доступу з ідентифікаторами осіб, про блокування доступу і спрацьовування сигналів тривоги зберігається в пам'яті СКУД, звідки вона може вилучатися для складання різних звітів.
Системи контролю доступом: переваги
- Повне виключення «людського фактора». Встановлене обладнання та програмне забезпечення чітко і цілодобово виконує свої функції за будь-яких умов і обставин, не втомлюючись і не відволікаючись.
- Економія витрат на оплату праці штату вахтерів. Для повнофункціонального використання системи управління доступом потрібна одна людина – оператор, що знаходиться за пультом. Його завдання — прийняти рішення в нестандартній ситуації, передбачити яку, а так само і запрограмувати відповідні дії, неможливо.
- Широкі можливості. Системи доступу не тільки надають/обмежують доступ, але і ведуть облік загального числа відвідувань. При інтеграції в систему відеоспостереження, СКУД може автоматично активувати запис моменту входу/виходу і багато іншого.
Чіткий облік. Системи доступу в приміщення можна використовувати для безкомпромісного контролю та обліку робочого часу.
Система управління доступом: особливості монтажу
Роботи з проектування і подальшого монтажу системи доступу і контролю повинні проводитися людьми, що володіють необхідним кваліфікаційним рівнем і досвідом. На першому етапі проводиться ряд підготовчих робіт, після яких:
- встановлюються зчитувачі;
- прокладаються комунікації;
- монтується центральний пульт і встановлюється програмне забезпечення;
- все встановлене обладнання підключається до єдиної системи управління і контролю доступом;
- обладнання тестується і здається в експлуатацію.
У процесі використовуються спеціальні матеріали та вузькоспеціалізоване обладнання. Для повноцінної роботи системи СКУД, її монтаж повинен здійснюватися професіоналами. Компанія «Кабель-Інвест» пропонує за найбільш оптимальною ціною в Києві ефективні системи контролю доступу «Шериф», а також надає комплекс послуг з установки, налаштування та обслуговування СКУД.
Автор
Цвілій Сергій Леонтійович - директор ТОВ «Кабель-Інвест»