Кабель та провід

5 (4)

Кабель та провід

Електропостачання – один із найважливіших елементів життєзабезпечення будівель та споруд будь-якого призначення. Головною з'єднувальною ланкою між джерелом і споживачем електроенергії або сигналу є кабель - довгомірний гнучкий виріб, що складається з декількох ізольованих жил, скручених разом і ув'язнених у загальну оболонку. Кожна жила є провід, що складається з одного або декількох струмопровідних дротів. Інтернет-магазин компанії «Кабель-Інвест» пропонує на продаж в Україні сертифікований електричний кабель гуртом та в роздріб, різного виду та характеристик, а також можна купити електропровід, який представлений у магазині в широкому асортименті. Ціни на кабельну продукцію різняться залежно від виду та сфери застосування.

Найпопулярніші види кабеля та проводу

МаркаКількість жилПеретин жилиЦіна
Кабель ВВГ-п-0.66 3х2.532.537,10
Кабель ВВГнг 3х2.532.538,36
Кабель ВВГнг-0.66 4х2.542.548,84
Провід ПВС 2х2.522.528,46
Провід ПВС 2х1.521.518,18
Провід ПВС 3х2.532.542,79
Провід ПВ3 61627,11
Провід ПВ3 1011045,30
Провід ПВ3 25125112,20
Кабель КГ 2х2.522.547,77
Кабель КГ 1х16116108,52
Кабель КГт 3х2.532.550,17

Види кабельно-провідникової продукції

Кабельно-провідникова продукція - це загальна назва всіх видів ізольованих і неізольованих провідників, призначених для передачі електричної енергії або інформації (як у комп'ютерних мережах). На сучасному ринку електро провідникова продукція представлена ​​у величезній різноманітності електричних кабелів, проводів та шнурів. Класифікувати їх на види можна за різними ознаками: призначенням, конструкцією, матеріалом виготовлення струмопровідної жили, захисної оболонки, ізоляції та іншим.

За призначенням можна купити кабель таких видів:

  • силовий;
  • контрольний;
  • управління, сигналізації та блокування;
  • зв'язку: комп'ютерний, телефонний, радіочастотний;
  • шланговий.

По конструкції розрізняють електричні кабелі:

  • багатожилові – вони складаються з переплетених жил;
  • коаксіальні: мають ізольований центральний провідник і екран у вигляді струмопровідного обплетення, які розташовані на одній осі;
  • типу кручена пара, що являє собою одну або кілька пар, скручених між собою, проводів;
  • оптоволоконні кабелі, схожі структурою на коаксіальні. Вони призначені для передачі інформації світловим сигналом прозорого скловолокна.

Крім того, можна купити електрокабель з м'якою та щільною ізоляцією, неармований або з армуванням.

Найчастіше як матеріал провідника використовується дріт з міді та алюмінію. Але в проводах деяких типів є і сталевий провідник.

Провідникова продукція, зокрема кабелі, які випускають сучасні виробники, бувають наступних видів:

  • силові;
  • монтажні низьковольтні та високовольтні;
  • обмотувальні;
  • установчий (для розподільчих систем);
  • автомобільні;
  • слабочні та освітлювальні шнури.

Розібратися у всьому різноманітті кабельно-провідникової продукції та купити провід або кабель потрібного типу та характеристик допомагає маркування.

кабель електричний

кабель провід

електропровід

електричний кабель

Області застосування

Електричні кабелі, проводи та шнури різних видів знаходять застосування для наступних цілей:

  • передачі електроенергії від генеруючих станцій до розподільчих підстанцій, об'єктів будівництва та транспортної інфраструктури;
  • пристрої електропроводки всередині будівлі та споруди та вторинних мереж сигналізації, управління та контролю;
  • прокладання магістральних ліній зв'язку, підведення їх до будівель та споруд та розведення до місць підключення комунікаційного обладнання;
  • рухомого приєднання електропобутових приладів, пристроїв та обладнання, що працюють від електрики;
  • виробництва автомобілів, електродвигунів, трансформаторів та іншої техніки.

Підбір проводу та кабелю за характеристиками

Перш ніж купити кабель з доставкою, необхідно правильно вибрати його вид, марку та площу поперечного перерізу струмопровідних жил. Щоб підібрати кабель потрібного перерізу, у мм2 слід розрахувати струмове навантаження, яке він повинен витримати. Для цього сумарну потужність всіх пристроїв та обладнання, що підключаються до кабелю, потрібно поділити на напругу живлення у вольтах. Існують спеціальні таблиці, за якими можна визначити перетин жил кабелю, знаючи струмове навантаження. Для приблизного розрахунку приймають, що 1 мм2 мідного дроту пропускає струм 10 А.

Розрахунок перетину кабелю

Перетин проводу визначає його здатність переносити електричний струм. Знаючи перетин, можна розрахувати кількість енергії чи потужність, яку можна передати через кабель без перевантаження. Для розрахунку площі перерізу дроту необхідно виміряти його діаметр та визначити її за формулою:

S=3,14 D2/4 = 0,785 D2

Значення розшифровуються так: S – площа перерізу, 3,14 – число «пі», а D – діаметр жили.

Щоб виміряти провід по діаметру перерізу використовують штангенциркуль або мікрометр, попередньо видаливши ізоляцію. Для точного визначення діаметра багатожильних кабелів слід виміряти діаметр однієї жили та помножити його на кількість жил.

Також діаметр визначають за допомогою лінійки та олівця:

  1. Очистити провідник від ізоляції на 10 см.
  2. У багатожильному провіднику від'єднати одну із жил, які скручені разом.
  3. Намотати жилу на олівець, розміщуючи витки один поряд з іншим.
  4. Виміряти довжину, яка була намотана, лінійкою і порахувати кількість витків.

Для розрахунку діаметра жили використовується формула D=L / n

Її значення розшифровуються так: D - діаметр жили в міліметрах, L - довжина намотування в міліметрах, n - кількість витків. Якщо провідник багатожильний, діаметр вирахуваний за формулою, треба помножити на кількість жил.

Маркування кабелів та проводів

Вибір кабельно-провідникової продукції здійснюється за маркуванням, в якому вказується:

  • матеріал жили – наявність першої літери «А» говорить про те, що жила виготовлена ​​з алюмінію. Мідні провідники цієї літери не мають;
  • матеріал оболонки – на нього вказує друга літера (перша у маркуванні мідного кабелю);
  • матеріал ізоляції жил – третя буква;
  • характеристика конструкції (матеріал екранування та властивості) – четверта буква;
  • кількість жил та площа їх перетину в мм2 позначають наступні цифрові символи.

Колір ізоляції

Для правильного монтажу ізоляція кожної жили має свій колір, який означає:

  • заземлення – жовтий або жовто-зелений;
  • нейтральний провідник (нуль), суміщений із заземленням – жовтий (жовто-зелений) з точками блакитного кольору;
  • фаза – чорна або коричнева;
  • нульовий провідник – блакитний.

Середовище прокладання кабелю

При виборі кабелю необхідно враховувати, в якому середовищі він прокладатиметься:

  • при доступі повітря не підійде кабель у гумовій оболонці, а на морозі – в оболонці з ПВХ;
  • для пожежонебезпечних приміщень потрібен кабель з маркуванням "н", "нг", LS, HF;
  • для прокладання у воді необхідний кабель або провід марки ЗПС.

Для зовнішнього або внутрішнього використання

Для прокладання зовні будівлі необхідно вибирати армовані та броньовані кабелі з урахуванням середовища, в якому вони прокладатимуться. Наприклад, для прокладки в ґрунті підійдуть вироби марок ВБбШв та ВЕВБбШв, а також кабелі з алюмінієвими жилами АВБбШв, АВЕВБбШв, ААШв, ААБл, АСБл.

Для внутрішньої прокладки можна вибирати «голі» кабелі з відсутністю броні, у маркуванні яких є буква «Г» – ВВГ, АВВГ (круглі) та ВВГ-П (плоскі).

Купити провід та кабель у Києві оптом та в роздріб за розумними цінами

Якщо вам потрібна якісна кабельно-провідникова продукція, купити її в Україні найвигідніше в інтернет-магазині нашої компанії. Ми пропонуємо сертифіковану кабельно-провідникову продукцію за адекватною ціною. Завдяки наявності на складах компанії та магазину величезного асортименту, кабель провідникова продукція потрібного типу та характеристик буде швидко знайдена та підготовлена ​​до відправки.

Переваги покупки кабельно-провідникової продукції в інтернет-магазині «Кабель-Інвест»

Кабельно-провідникова та електротехнічна продукція в інтернет-магазині «Кабель-Інвест» користується попитом з ряду переваг:

  • Широкий асортимент кабельно-провідникової продукції. Магазин надає величезний вибір кабелів, проводів, систем для прокладання кабелю та іншої продукції для різних галузей та цілей.
  • Інформаційна підтримка. Консультанти дають докладну інформацію про всі представлені товари, що дозволяє правильно вибрати провід та купити його для конкретних завдань.
  • Акції та знижки. «Кабель-Інвест» регулярно проводить акції та надає знижки на продукцію, що дозволяє заощадити та вигідно купити електричний провід, а також іншу продукцію з каталогу оптом та в роздріб.

Купуючи кабель у компанія «Кабель-Інвест», клієнти можуть бути впевнені, що кабельна продукція в каталозі — лише найвищої якості. Продаж кабельно-провідникової продукції здійснюється з доставкою по Україні або самовивозом.

FAQ

✅ Яка різниця між кабелем та проводом?

Кабель відрізняється від проводу наявністю загальної оболонки для всіх жил та окремою ізоляцією кожної жили. У проводі ізоляція не поділяє жили, а різновид проводу – шнур, — не має захисної оболонки.

✅ Який кабель найкраще для прокладання в будинку?

Для внутрішньої проводки краще вибирати кабель ВВГнг або ВВГнг-LS. Другий варіант призначений для приміщень підвищеної пожежної небезпеки, і коштує дорожче.

✅ Скільки коштує силовий кабель?

Актуальну вартість силового кабелю в інтернет-магазині компанії «Кабель-Інвест» дізнавайтесь у розділі «Прайси» нашого сайту.

✅ Як розрахувати кабель по потужності?

Якщо Вам відома потужність, яка споживається в приміщенні чи будівлі всіма пристроями, приладами та обладнанням, знайдіть струмове навантаження, розділивши потужність на напругу мережі. Потім визначте перетин кабелю кв. мм за умови, що 1 кв. мм пропускає струм 10 А.

✅ Де купити кабель та провід?

Замовляйте потрібний вам кабель або провід у компанії «Кабель-Інвест» за телефонами, вказаними на сайті нашого інтернет-магазину!

✅ Скільки коштує провід?

Дізнатися вартість потрібного Вам проводу можна за телефонами, вказаними в контактах на нашому сайті, або в розділі «Прайси».


Цвілій Сергій Леонтійович

Автор
Цвілій Сергій Леонтійович - директор ТОВ «Кабель-Інвест»

30,70  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка NHXH-J FE180/E30
331,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВБбШв
11,30  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВВГ
11,30  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВВГ
24,67  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВВГ
57,67  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВВГ
15,10  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АВВГ
107,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АКВБбШв
28,61  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АКВБбШв
898,54  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВБбШв
1662,81  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВБбШв
45,87  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
496,66  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
45,87  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
70,07  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
171,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
171,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
70,39  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
48,84  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВГ
32,89  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГ
50,71  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГ
40,53  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГ
64,75  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГ
47,12  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГэ
47,58  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка КВВГэнг
92,97  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка РПШ
35,00  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ТППэп
38,00  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ТППэп
45,00  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ТППэп
190,65  грн
ціна за 1кг
В наявності
Марка А
6,47  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АПВ
9,51  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АПВ
4,12  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АППВ
5,35  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АППВ
8,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка АППВ
154,66  грн
ціна за 1кг
В наявності
Марка АС
9,96  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-1
15,95  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-1
15,02  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-1
23,82  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-1
32,07  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-1
10,04  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-2
14,97  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-2
24,66  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-2
16,61  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ВВП-3
4,99  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ПВ1
6,87  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ПВ1
7,15  грн
ціна за 1м
В наявності
Марка ППВ
Ще 48 Товарів...